我们检测到您正从中国访问。要继续浏览英文网站,还是切换到中文网站?
Fanless box PC supporting Intel® Core™ 2nd/3rd Gen LGA1155 processors with up to 4 LAN, 10× RS-232, VGA + DVI display, 1× PCI or PCIe expansion option, 2.5″ HDD + mSATA storage, audio, PS/2, and DC 12V input
| Technical Specifications -- eBOX-3622LA-ETC | |
|---|---|
| Model Name | eBOX-3622LA-ETC |
| Processor | |
| CPU | Intel® Core™ 2nd / 3rd i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron, LGA1155 |
| Frequency | 1.4GHz~3.3GHz |
| L2 Cache | Up to 8MB |
| Chipset | Intel B75 Express Chipset |
| BIOS | AMI EFI 16Mbit |
| Memory | |
| Architecture | DDR3-1066 / 1333 / 1600MHz (Only Ivy bridge can fit for 1600MHz) |
| Capacity | Up to 16GB |
| DIMM | 2 x 204-pin SODIMM |
| Display | |
| Display Controller | Intel® HD GT2 3000/4000 Series Display controller, 200MHz~1.2GHz |
| Graphics Engine | DirectX 11, OpenGL3.1, OpenCL1.1 support; Hardware encoding/decoding: MPEG2/MPEG4; Hardware encoding/decoding: H.264/VC1/MVC |
| VGA | Up to 1920 x 1200 |
| DVI | Support 1920 x 1200 |
| HDMI | N/A |
| Display | Yes, VGA + DVI |
| LAN | |
| LAN1/2 | Intel 82574 Gbe LAN controller |
| LAN3/4 (Optional) | Intel 82576 Gbe LAN controller |
| Audio | |
| Port | Realtek ACL662 Audio controller, Line-out, Mic-in. |
| Amplifier | N/A |
| I/O | |
| COM | 10 x RS-232 (COM1~COM2 Optional RS-485, PIN9 Optional +5V/+12V/RI) |
| LPT | 1 x LPT |
| USB | 4 x USB3.0/2.0/1.1, 2 x USB2.0/1.1 |
| Other | |
| PS/2 | KB/MS |
| WatchDog | 0~255 seconds programmable |
| Expansion Slot | |
| MiniPCIe | N/A |
| PCI | 1 x 32bit PCI or 1 x PCI express (option 2 x 32bit PCI or 1 x 32bit PCI + 1 x PCI express) |
| Storage Medium | |
| HDD | 1 x 2.5" HDD Bay (Max rate 3Gb/s) |
| SSD | 1 x mSATA |
| OS | |
| Microsoft Windows | Windows XP, Windows XP Embedded, Windows 7, Windows 7 Embedded, Windows 8 |
| Linux | Ubuntu |
| Power | |
| Type | ATX |
| Input Voltage | 12VDC ±10% |
| Minimum Input | 12V, 10A |
| Power Adapter | AC to DC, DC12V/10A, 120W |
| No-load | 27Watt |
| Full-load | 120Watt |
| Mechanism Parameters | |
| Box Structure | Aluminum-magnesium alloy BOX |
| Mounting | Support Desktop and Wall-mounted mounting |
| Dimensions (L×W×H) | 323mm x 240mm x 118.46mm (12.71" x 9.45" x 4.66") |
| Net Weight | 4.22kg (9.30lb) |
| Environmental | |
| Work Temperature | -20 ~ 60ºC (-4℉ ~ 140℉) (Wide temperature SSD) 0 ~ 45ºC (32℉ ~ 113℉) (General temperature HDD/SSD) |
| Storage Temperature | -40 ~ 80ºC (-40 ~ 176℉) |
| Relative Humidity | 5~95% (Non condensation) |
| Shake | SSD applied: 1.5 Grms, IEC 60068-2-64, random, 5 ~ 500 Hz, 1 hr/axis |
| Shock | SSD applied: 10 G, IEC 60068-2-64, Half-sine wave, 11ms duration |
| EMC | CE/FCC Class A |
| Safety Certification | CCC |
| Ordering Information -- eBOX-3622LA-ETC | |
|---|---|
| Model Name | Description |
| eBOX-3622LA-ETC | LGA1155 CPU / 2 x SODIMM / 4 x LAN / 4 x USB3.0 / 2 x USB2.0 / 10 x COM / VGA / DVI / AUDIO / 1 x PS2 (KB/MS) / 1 x PCI / AC to DC12V Adapter with Power Cable |
| Options | |
| Adapter | Adapter CAD120121 4pin terminal |
| Power Line | Chinese standard Power Line PSB-10+ST3 |
| Memory | Support DDR3 1600, 2 x SO-DIMM Slot, Up to 16 GB Memory Size |
| Hard Disk | Support 2.5 inch SSD, mSATA |
| CPU | Support 2nd & 3rd CPU, LGA1155 Celeron™ Series: G1610 Core™ Series: i3-3220, i5-3470, i7-3770 |