我们检测到您正从中国访问。要继续浏览英文网站,还是切换到中文网站?
18.5″ HD industrial monitor with projected capacitive 10-point touch, NDLink HDBaseT (RJ45) remote display input, 2 × USB 2.0 output, DC 12–24V input, IP65 front panel, and panel, wall, desktop, or VESA mounting.
| Technical Specifications -- PANEL5000-C1852W-L-A | |
|---|---|
| General | |
| Signal Input | ND LINK (RJ45) |
| Output | 2 × USB2.0 |
| Power Supply | DC 12-24V |
| Power Dissipation | 15W |
| Control Button | Set contrast ratio and luminance via OSD at the back panel |
| Dimensions (W × H × D) | 480mm × 304mm × 47mm (18.90" × 11.97" × 1.85") |
| Cut Out Size (W × H) | 463mm × 287mm (18.23" × 11.30") |
| Box Structure | Front panel: aluminum-magnesium alloy, anodized coating |
| Mounting | Support panel mounted, wall-mounted, desktop, VESA |
| Net Weight | 4.6kg |
| LCD | |
| LCD Size | 18.5" HD TFT |
| Resolution | 1366 × 768 |
| Colors | 16.7M |
| Active Area (W × H) | 409.8mm × 230.4mm (16.13" × 9.07") |
| MTBF | 30000hrs |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Viewing Angle | (L) 85 / (R) 85 / (T) 80 / (B) 80 |
| Touchscreen | |
| Type | Multi-point capacitive touch screen |
| Transmittance | ≥ 80% |
| Controller Interface | USB |
| Driver Support | Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10, Linux |
| Multi-touch | 10 points (Windows system) |
| Surface Hardness | Mohs' 7H |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0~50°C |
| Storage Temperature | -20~80°C |
| Relative Humidity | 5~95% RH@40°C, non-condensing |
| Vibration | Operating random vibration test 5~500Hz, 1.5Grms@with SSD, follow IEC 60068-2-64 |
| Shock | Operating 10G peak acceleration (11ms duration), follow IEC 60068-2-27 |
| EMC | CE/FCC Class B |
| Front Panel Protection | IP65 Compliant |
| Ordering Information -- PANEL5000-C1852W-L-A | |
|---|---|
| Model Name | PANEL5000-C1852W-L-A |
| Description | 18.5" TFT LCD / 1366 × 768 / 2 × USB2.0 / 1 × ND Link Port / Capacitive Touch Screen / DC 12-24V |
| Packing List | |
| Remote Sender | ELINK-200, 1 unit |
| Mounting Screws | 8 pcs, thickness = 1mm ~ 1.2mm |
| Terminal | 2-pin Phoenix terminal |
| DVI-D Cable | 0.5M - 1.5M × 1 pcs |
| USB Cable | 0.5M - 1.5M × 1 pcs |
| Options | |
| Adapter | 12V / 3.33A, 40W, 2-pin Phoenix terminal |
| Power Cord | 1.8M / 3M / 5M |
| DVI Cable | 3M / 5M |
| USB Cable | 3M / 5M |