我们检测到您正从中国访问。要继续浏览英文网站,还是切换到中文网站?
21.5″ Full HD industrial monitor with projected capacitive 10-point touch, NDLink HDBaseT (RJ45) remote display input, 2 × USB 2.0 output, DC 12–24V input, IP65 front panel, and panel, wall, desktop, or VESA mounting.
| Technical Specifications -- PANEL5000-C2152-L-A | |
|---|---|
| General | |
| Signal Input | ND LINK (RJ45) |
| Output | 2 × USB2.0 |
| Power Supply | DC 12-24V |
| Power Dissipation | 22W |
| Control Button | Set contrast ratio and luminance via OSD at the back panel |
| Dimensions (W × H × D) | 550mm × 342mm × 47mm (21.65" × 13.46" × 1.85") |
| Cut Out Size (W × H) | 533mm × 325mm (20.98" × 12.80") |
| Box Structure | Front panel: aluminum-magnesium alloy, anodized coating |
| Mounting | Support panel mounted, wall-mounted, desktop, VESA |
| Net Weight | 5.6kg |
| LCD | |
| LCD Size | 21.5" Full HD TFT |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Colors | 16.7M |
| Active Area (W × H) | 476.64mm × 268.11mm (18.77" × 10.56") |
| MTBF | 30000hrs |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Viewing Angle | (L) 85 / (R) 85 / (T) 80 / (B) 80 |
| Touchscreen | |
| Type | Multi-point capacitive touch screen |
| Transmittance | ≥ 80% |
| Controller Interface | USB |
| Driver Support | Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10, Linux |
| Multi-touch | 10 points (Windows system) |
| Surface Hardness | Mohs' 7H |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0~50°C |
| Storage Temperature | -20~80°C |
| Relative Humidity | 5~95% RH@40°C, non-condensing |
| Vibration | Operating random vibration test 5~500Hz, 1.5Grms@with SSD, follow IEC 60068-2-64 |
| Shock | Operating 10G peak acceleration (11ms duration), follow IEC 60068-2-27 |
| EMC | CE/FCC Class B |
| Front Panel Protection | IP65 Compliant |
| Ordering Information -- PANEL5000-C2152-L-A | |
|---|---|
| Model Name | PANEL5000-C2152-L-A |
| Description | 21.5" TFT LCD / 1920 × 1080 / 2 × USB2.0 / 1 × ND Link Port / Capacitive Touch Screen / DC 12-24V |
| Packing List | |
| Remote Sender | ELINK-200, 1 unit |
| Mounting Screws | 8 pcs, thickness = 1mm ~ 1.2mm |
| Terminal | 2-pin Phoenix terminal |
| DVI-D Cable | 0.5M - 1.5M × 1 pcs |
| USB Cable | 0.5M - 1.5M × 1 pcs |
| Options | |
| Adapter | 12V / 3.33A, 40W, 2-pin Phoenix terminal |
| Power Cord | 1.8M / 3M / 5M |
| DVI Cable | 3M / 5M |
| USB Cable | 3M / 5M |